Ile trwa przyznanie kredytu hipotecznego?

 

Cały proces powinien zamknąć się w ciągu 21 dni roboczych. Z doświadczenia wiem, że jest to uzależnione od wielu czynników.

Pierwszym z nich jest atrakcyjność oferty: im lepsza oferta, lepsze warunki cenowe dla klienta tym więcej klientów w danym banku w danym czasie. Przez co proces wydłuża się o kolejne dni.

Drugi wycena – jeśli klient składając wniosek o kredyt hipoteczny przedstawia od razu swoją wycenę(w przypadku akceptacji takiego rozwiązania w banku) czas skraca się, ponieważ może być od razy wydana decyzja ostateczna, a nie wstępna. Jeśli jednak klient składając wniosek, czeka na decyzję finansową, a dopiero potem jest zlecana wycena – klient czeka na kontakt rzeczoznawcy i wycenę. Dopiero później wniosek trafia do wydania decyzji ostatecznej.

Trzeci – analiza wniosku. To jak przygotuje z klientem wniosek o kredyt, w dużej mierze przekłada się na czas wydania decyzji. Jeśli czegoś zabraknie, będą wymagane uzupełnienia. Lepiej 2 razy przeanalizować wszystkie dokumenty dotyczące finansów, jak również nieruchomości niż 2 razy dłużej czekać na decyzję.

Czwarty – najważniejszy. Specjalista do spraw kredytów hipotecznych. Bez dobrego specjalisty nawet najłatwiejszy wniosek o kredyt będzie trudny do zrealizowania. Jeśli nie masz czasu, bo nie pozwalają Ci na to obowiązki służbowe, czas na przemieszczenie się z pracy do banku zajmie Ci dużo czasu(konieczność brania wolnego), nie chcesz mieć problemów z miejscem parkingowym, nie lubisz stać w kolejkach(żeby dostać się do specjalisty w banku – musisz albo się umówić telefonicznie lub przychodzisz do oddziału w którym może nie być takiego specjalisty i jest konieczność poświęcenia kolejnego dnia), a wszystkie uzupełnienia lub braki będę uzupełniał w Twoim imieniu. Zadzwoń do mnie już teraz i umów się na spotkanie! Moja pomoc - od momenty kompletowania dokumentów po uruchomienie kredytu – całkowicie za darmo!

#kredyt_hipoteczny_pomoc #budowadomu #Katowice #Rzeszów #kredyt #MCK_Finance_Daniel_Pawłowski

Copyright © 2024 Finance Pawłowski. Wszelkie prawa zastrzeżone. [design by GreenMouse]